Novinky keyboard_arrow_right Novinky z domova keyboard_arrow_rightČesnek, který léčí a skvěle chutná - ..

Obrázek příspěvku: Česnek, který léčí a skvěle chutná - Hotmoda.cz - Váš módní magazín

Česnek, který léčí a skvěle chutná - Hotmoda.cz - Váš módní magazín

personaccess_time20. červen 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye81 shlédnutí

Česnek, latinsky Allium sativum je asi metr vysoká rostlina, která vyrůstá z cibule, kterou tvoří ještě několik menších cibulek neboli stroužků. Česnek je po staletí hojně využívaný a také velmi oblíbený jak v léčitelství tak i v kuchyni. V tomto článku se věnujeme česneku, zejména nejrůznějším zajímavostem okolo něj. Věděli jste např., že česnek byl oblíbený již za doby faraonů?

Česnek za dob faraonů

Zmínky o česneku lze najít už v papyrusech pocházejících ze starého Egypta. V době, kdy se stavěli pyramidy, lidé věřili, že česnek dodává pracujícím lidem sílu i bojovnost. Na příkaz císaře Nerona byl tehdy česnek přidělován římským vojákům. Dříve lidé považovali česnek spíše za lék, než za pochutinu. Díky hojnému obsahu vitamínů, minerálů a přírodního antibiotika allicinu. jej i dnes můžeme považovat za rostlinu s léčivými účinky. 

Účinky česneku

Česnek dokáže bojovat s viry, zánětem a bakteriemi, snižuje hladinu cholesterolu v krvi, zplešuje pružnost cév. Česnek mají v oblibě také zpěváci a hlasatelé, protože pomáhá při potížích s hlasivkami a účinný je také při nachlazení.

Český nebo čínský česnek?

V české republice se pěstuje asi čtrnáct druhů česneku. V supermarketech jsou však většinou k dostání různé zahraniční odrůdy česneku, zejména z Číny a Španělska. Čína je v součané době největším producentem česneku. Výhodou čísnkého česneku je cena. To je ale asi to jediné. Český česnek je totiž chuťově mnohem výraznější, obsahuje více silic a je tedy také zdravější. Navíc nepotřebuje chemickou úpravu tak jako čínský. Není divu, že se čím dál více lidí poohlíží po českých odrůdách. Za český česnek si musíme sice připlatit, ale stojí za to. 

Jak poznat český česnek?

Není příliš jednoduché poznat český česnek od čínského, ale několik tipů přece jen je. Čínský česnek je většinou jeden jako druhý. Všechny hlavy jsou stejné. Španělské česneky mají zase hodně volných slupek, jsou velké a stonek má často uprostřed díru. Naše česneky jsou hodně aromatické a po rozkousnutí chvíli trvá, než se pořádně rozvine chuť. Španělský česnek je po rozkousnutí štiplavý. 

Jak česnek skladovat?

Česnek si můžeme s klidem nakoupit do zásoby (i několik kilogramů). Vydrží totiž i půl roku. Doporučuje se skladovat v suchu, tmě a v chladu. Ukládá se do otevřené nádoby. Nikdy česnek neskladujte v lednici ani ve vlhku. Mohl by rychle uhnít nebo vyrašit. Když vám i přesto vyraší, umístěte jej do sklenice s trochou vody a brzy můžete nať odstříhávat a používat jako pažitku. Další možností, jak česnek uskladnit, je naložení do olivového oleje. 

 

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Jak zvětšit a zpevnit prsa bez plastické operace? - Hotmoda.cz

personRedakceremove_red_eye67bookmarkObecné rady

Spousta žen není spokojena se svým poprsím. K některým byla příroda velmi štědrá, jiné zase tvrdí, že jejich prsa potřebují alespoň trochu přifouknout. Plastická operace ale není jediným řešením. Je to velký zásah do organismu, který může přinést různé komplikace, ..

Potraviny proti akné - Hotmoda.cz - Váš módní magazín

personRedakceremove_red_eye196bookmarkNovinky z domova

Akné obtěžuje spoustu mladých dívek, ale není neobvyklé, že trápí i ženy po třicítce. Akné sice není nijak nebezpečné, ale vždy dokáže hodně zamávat s naším sebevědomím. Kromě správné péče o pleť lze tvorbě akné zabránit i vhodnou úpravou jídelníčku a ..

Rozchod-ano nebo ne? Jak se rozhodnout? - Hotmoda.cz - Váš módní magazín

personRedakceremove_red_eye32bookmarkZ domova

Je vždy těžké se rozhodnout, zda opravdu nadešel čas, aby se každý vydal svou vlastní cestou. Nejlepší rada, kterou vám můžu dát, je: Uvědomte si, jestli zůstáváte ve vztahu jen proto, že se bojíte být sami, nebo proto, že chcete s tím člověkem opravdu být, i když znáte ..

Jak omládnout podle Tibeťanů

personRedakceremove_red_eye95bookmarkObecné rady

Roku 1974 byla ve starém tibetském klášteře nalezena hliněná deska stará zhruba 5000 let. Na ní byl napsán návod na přípravu česnekového extraktu, který má být doslova elixírem mládí. Staří Tibeťané v receptu uvádějí, že po využívání této česnekové kůry člověk ..

Dámské overaly k vodě, na rande i do společnosti - Hotmoda.cz

personRedakceremove_red_eye104bookmarkDoplňky

Kdybyste si na letošní léto měla pořídit jen novou jednu věc, nejlepší volbou by byl rozhodně overal. Letos jsou overaly různých druhů na vrcholu pomyslného žebříčku všech trendy věcí. Ať už si pořídíte elegantní černý overal, květovaný volnočasový nebo sexy ..

Práce doma bez podvodu? – 1. část

personRedakceremove_red_eye217languagebyznysplac.cz

Řada lidí hledá práci především doma. Nelze říci, že by neexistovala, ale ne vždy se jedná o seriózní nabídky. V této první části se tak podíváme především na ty podvodné nabídky, kterých najdeme hlavně na internetu víc než dost.Práce doma bez podvodu?Bez práce nejsou ..

Češi jsou nedočkaví

personRedakceremove_red_eye83languagebyznysplac.cz

Zatímco v mnoha zemích se slaví narození Ježíše Krista dnes, Češi mají oslavy za sebou. Slavit o den dříve prodlužuje příjemné slavnostní dny. A také bylo třeba si nechat trochu místa na křupavé stehýnko nebo propečená prsíčka kachny, husy nebo krůty. Dnes tedy není ..

Realizace stavby

personRedakceremove_red_eye83languagestavimbarak.cz

Výběr způsobu výstavby rodinného domuV období, kdy pořizujeme projektovou dokumentaci pro výstavbu rodinného domu, se zabýváme otázkou jaký způsob výstavby rodinného domu zvolíme. Rozhodujeme o tom, zda si necháme postavit náš rodinný dům tzv. "na klíč" nebo zvolíme ..

1. díl – Úvod do našeho seriálu

personRedakceremove_red_eye78languagebyznysplac.cz

Říkáte, že vás zaujala virtuální scéna a také se chcete pokusit prorazit v tomto drsném odvětví, které nabízí téměř neomezené možnosti a značnou svobodu při rozhodování? Líbí se vám práce tohoto podmanivého charakteru a myslíte si, že máte trhu co nabídnout? Pokud ..

1. díl – Základní informace

personRedakceremove_red_eye98languagebyznysplac.cz

Zpětné odkazy (odkazy mířící na váš web z jiných stránek) a jejich tvorba (linkbuilding) je nezbytná součást každé webové stránky a jedna z důležitých technik SEO (optimalizace pro vyhledávače). Zpětné odkazy jsou totiž nezbytné pro dosažení dobrých pozic ve ..