Bleskovky keyboard_arrow_right Z domova keyboard_arrow_rightGel lak

Obrázek příspěvku: Gel lak

Gel lak

personaccess_time27. květen 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye250 shlédnutí

Gel lak, jak lze poznat již z názvu, je něco mezi gelem a lakem. Gel lak se aplikuje na přírodní nehet a jeho výdrž je, narozdíl od běžného laku, delší. Začíná se olupovat až zhruba po dvou týdnech. Výhodou je praktické balení v malých lahvičkách po 15 ml., které se na první pohled neliší od běžných laků. Konzistencí je ale gel lak hustší. Pro aplikaci je třeba mít běžnou UV lampu, která se používá k modeláži gelových nehtů.

Gel lak vznikl ze spojení laku na nehty a gelu pro modeáž gelových nehtů. Má několik výhod a velmi rychle se díky tomu stává oblíbeným. K dostání je v nejrůznějších barevných odstínech, včetně barev, které mění intenzitu nebo odstín podle teploty. K aplikaci gel laku je třeba mít přípravek pro odmaštění nehtu, podkladovou bázi, gel lak, top coat a UV lampu. K dostání jsou podkladové báze, které slouží zároveň jako poslední vrstva- top coat, která dodá lesk. Velmi oblíbený je top coat v matné variantě, který jakýkoli odstín běžného gel laku zmatní. Jaké jsou hlavní výhody gel laku?

výdrž zhruba 2-3 týdny
jednoduchá aplikace
nanášení na vlastní přírodní nehet
zpevnění nehtu
Jak aplikovat gel lak?

Nehet odmastěte pomocí primeru. Naneste první, podkladovou průhlednou vrstvu a nechejte vytvrdit v UV lampě. Na ni pak naneste dvě vrstvy barevného gel laku, obě se po nanesení také vytvrzují. Navrch je ještě vhodné nanést vrstvu lesklého top coatu a opět vytvrdit v UV lampě. Bez UV lampy vám gel lak nikdy nezaschne!

Díky gel laku je nehet dobře zpevněný a odolnější. Výdrž je různá, ale minimálně gel lak vydrží týden a půl, maximálně se uvádí čtyři týdny. Jedna lahvička o objemu 15 ml. stojí zhruba 100 až 500 kč. Záleží na značce. Většinou je výhodnější koupit celé balení, které obsahuje několik gel laků, primer, podklad i top coat. Na gel lak je možné nanášet i vrstvy klasického laku.

Jak se gel lak odstraňuje z nehtů?

Je několik způsobů, jak gel lak z nehtů odstranit. Někdo jej opatrně obrušuje jemným pilníkem, ale takto hrozí zničení vlastního nehtu. Druhou možností je rozpuštění pomocí acetonového odstraňovače. Ten se nanese na vatový tampon, který se přiloží na nehet a na 15 minut zabalí do alobalu. Poté jde gel lak odstranit pomocí pomerančového dřívka nebo jiné špachtličky. Některé gel laky jdou velmi dobře odstranit i pinzetou. Vrstvu stačí zboku lehce odloupnout. Vytvoří se bublinka a pak se dá celá vrstva chytit pinzetou a sloupnout, aniž by se vlastní nehet poškodil.

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Gel lak EBD - UV gel polish recenze

personRedakceremove_red_eye342bookmarkPřípravky

Gel lak je lak a gel v jednom. Gel lak se aplikuje na přírodní nehet a jeho výdrž bývá zhruba 14 dní. Výhodou je praktické balení v malých lahvičkách po 15 ml., které se na první pohled neliší od běžných laků. Konzistencí je ale gel lak hustší. Pro aplikaci je třeba mít ..

GARNIER Skin Naturals Pure SKI pur 3v1

personRedakceremove_red_eye218bookmarkPřípravky

Značka Garnier spatřila světlo světa v roce 1904 ve francouzském Blois a jejím otcem je chemik Alfred Amour Garnier. Prvním produktem bylo tonikum na mytí vlasů, které vzniklo na přírodní bázi. V roce 1936 Laboratories Garnier představily také první pokusy o výrobky proti slunci. V ..

Rostliny, které podporují růst vlasů - Hotmoda.cz

personRedakceremove_red_eye121bookmarkZ domova

Jak urychlit a podpořit růst vlasů, to jedno z nejdiskutovanějších vlasových témat. Každý má jiné zkušenosti, každému zabírá něco jiného. Jasné ale je, že vlasy rostou, v závislosti na spoustě faktorů, každému jiným tempem. Toto tempo lze sice zrychlit, ale nikdy si ..

Nedostatky na kráse, kterých si muži všímají

personRedakceremove_red_eye160bookmarkKreativita

Že se my ženy chceme líbit a zaujmout, o tom není pochyb. A že tomu některé z nás věnují opravdu velkou soustu času! Mnohdy se ale zabýváme zbytečně dlouho výběrem vhodného šperku nebo svetříku a zapomínáme na některé další věci, kterých si muži, většinou nevědomě, ..

Jak odstranit gelové laky ještě rychleji? Tutorial k podkladovému laku Orly Easy-Off Basecoat.

personRedakceremove_red_eye322bookmarkPřípravky

Video tutorial k odstranění gelových laků Orly představuje Podkladový lak Easy-Off s vitamíny nehtové kosmetiky Orly.