Bleskovky keyboard_arrow_right Z domova keyboard_arrow_rightJak se stát pařížankou, ať žijete ..

Obrázek příspěvku: Jak se stát pařížankou, ať žijete kdekoli - Hotmoda.cz - Váš módní magazín

Jak se stát pařížankou, ať žijete kdekoli - Hotmoda.cz - Váš módní magazín

personaccess_time16. červenec 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye161 shlédnutí

V dnešní době se moc nečte. Není to trendy? Kdo ví. Já patřím do kategorie, která ráda investuje do nové literatury. Ta vůně nových knížek je pro mě omamná jako pro někoho Chanel č. 5. Stejně tak nefňukám, když si mám každoročně zaplatit příspěvek do městské knihovny, beru to jako dobrou investici.

V dnešní době se moc nečte. Není to trendy? Kdo ví. Já patřím do kategorie, která ráda investuje do nové literatury. Ta vůně nových knížek je pro mě omamná jako pro někoho Chanel č. 5. Stejně tak nefňukám, když si mám každoročně zaplatit příspěvek do městské knihovny, beru to jako dobrou investici.
 
No, ať neodstakuji od tématu, kniha Jak se stát Pařížankou mě chytla za ruku v jednom knihkupectví a ne se pustit potvora. Tak jsme odkráčely zároveň. Zajela jsem do první kavárny a okamžitě zabořila svůj obličej do prvních kapitol. Po dvou hodinách, dvou vypitých kávách, jsem se vrátila zpátky do reality s poťouchlým úsměvem a motivací, že být ženou je opravdu darem. 


Ve zkratce, čtyři kámošky, Anne Berest, Audrey Diwan, Caorline de Maigret a Sophie Mas, se jednoho dne domluvily, že by mohly tak trochu rozčeřit hladiny ženské literatury a ukázat jejich pohled na pařížskou ženu. Díky, díky, dííííky!!! Jejich literární počin je svěží, sarkastický, trošku melancholický i inspirující. Nemůžu si pomoct a tady je pár citovaných úryvků, proč jsem se tak zamilovala:


“Pařížanka má vždycky dobrý důvod k tomu, ay si sedla v parku na lavičce.”


“Pařížanka se moc nevystavuje. Pokud jde o odhalování, řídí se jednoduchým pravidlem: méně je někdy více.”


“Pařížanka vždycky chodí pozdě. Na rozdíl od tebe má na starosti důležité věci. Na rande chodí zásadně nenalíčená. Samozřejmě si to může dovolit díky své přirozené kráse. Naopak je schopná použít rtěnku, když jde v neděli ráno pro rohlíky. Co kdyby náhodou potkala někoho neznámého.”


“Je přímočará a je schopná klít jako dlaždič.”


“Musí umět žit s opačným pohlavím, nikoli proti němu..” 


O nevkusu, aneby co je pro Pařížanku nepřípustné:


“Nechat si zvěšit rty, vypadáte potom jako kačena.”


“Příliš si vytrhat obočí.”


“Brát se příliš vážně.”


“Sladit kabelku s oblečením.”


Dál již není co prozrazovat, protože knížka obsahuje spoustu takových “chytrých” větiček, které povzbudí, rozesmějí a roztančí vzpomínky z minulosti, nebo naopak vymámí myšlenky na budoucnost.


Takže milé žínky, když půjdete náhodou kolem knihkupectví, zkuste na ni mrknout. Cena je okolo 300 korun, ale nelitujte, budete se k ní ráda vracet.

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Jak zvětšit a zpevnit prsa bez plastické operace? - Hotmoda.cz

personRedakceremove_red_eye140bookmarkObecné rady

Spousta žen není spokojena se svým poprsím. K některým byla příroda velmi štědrá, jiné zase tvrdí, že jejich prsa potřebují alespoň trochu přifouknout. Plastická operace ale není jediným řešením. Je to velký zásah do organismu, který může přinést různé komplikace, ..

Rozchod-ano nebo ne? Jak se rozhodnout? - Hotmoda.cz - Váš módní magazín

personRedakceremove_red_eye141bookmarkZ domova

Je vždy těžké se rozhodnout, zda opravdu nadešel čas, aby se každý vydal svou vlastní cestou. Nejlepší rada, kterou vám můžu dát, je: Uvědomte si, jestli zůstáváte ve vztahu jen proto, že se bojíte být sami, nebo proto, že chcete s tím člověkem opravdu být, i když znáte ..

Jak roztáhnout těsné boty - Hotmoda.cz - Váš módní magazín

personRedakceremove_red_eye148bookmarkObecné rady

Znáte to, koupíte si nádherné boty, za které často utratíte víc, než byste si původně představovali, a po prvním obutí byste s nimi nejraděj švihli někam do kouta. Noha plná puchýřů, otlačená ze všech stran… Dá se s tím vůbec něco dělat? Poradíme vám pár ..

Co dělat, když venku prší? - Hotmoda.cz

personRedakceremove_red_eye150bookmarkZ domova

Je tolik různých způsobů, jak trávit čas, když prší. Upršený den není dnem, kdy bychom měli sedět za oknem a stěžovat si na počasí. Je spousta činností, které se za deště dělat nedají, ale zároveň je tolik věcí, které se dělat dají! Využijte proto romantické kouzlo ..

Jak na objem vlasů už od kořínků

personRedakceremove_red_eye200bookmarkObecné rady

Mnoho žen neustále bojuje se zplihými vlasy. Také máte jemné vlasy bez objemu, které rychle plihnou? Umyjete si je, důkladně je vyfoukáte a stejně máte za chvíli na hlavě několik zplihlých ocásků? Možná vám pomůže některý z trikůi pro dosažení žádaného objemu vlasů. ..

Opravdu chcete vědět, kdy umřete?

personRedakceremove_red_eye185languagebyznysplac.cz

Občas se uvedená morbidní reklama objeví ve vyhledávačích. Stává se populárním, aby člověk věděl, zda má cenu si šetřit na důchod nebo by měl jíst zdravě? Stránky dying-test mají jinou formu a způsob tahání peněz z uživatelů.Test není zdarmaZa provedení testu se ..

Česká exportní banka – stát podporuje vývoz z peněz daňových poplatníků

personRedakceremove_red_eye165languagebyznysplac.cz

Podpora exportu je prospěšná, ale neměla by ohrožovat státní rozpočet. Malá země potřebuje exportní úvěry, aby se prosadila v konkurenci proti silným společnostem. Česká exportní banka (ČEB) poskytuje většinou úvěry pro financování aktivit v Rusku. Je její podpora ..

Kdo má mít vyšší důchod?

personRedakceremove_red_eye172languagebyznysplac.cz

Občas se objevují různé náznaky výplaty důchodů podle jiných, než matematických kritérií. Je pravdou, že i v důchodech existuje nerovnost, ale málo se o ní mluví. Armáda a policie si svoje důchody tají a nechává proplácet vlastními ministerstvy.Rovnost v časeV důchodech ..

Registrační pokladny – co vlastně přinesou

personRedakceremove_red_eye155languagebyznysplac.cz

Boj o registraci obratů drobných obchodníků se zostřuje. Zdá se, že vláda neví, proč by neměla tento způsob zavést, ale přesto je proti. Odvolává se na zbytečné náklady malých podnikatelů. Naopak opozice tvrdí, že se zavedením registračních pokladen vybere více daní.Jak ..

1. díl – Úvod do našeho seriálu

personRedakceremove_red_eye183languagebyznysplac.cz

Říkáte, že vás zaujala virtuální scéna a také se chcete pokusit prorazit v tomto drsném odvětví, které nabízí téměř neomezené možnosti a značnou svobodu při rozhodování? Líbí se vám práce tohoto podmanivého charakteru a myslíte si, že máte trhu co nabídnout? Pokud ..