Návody keyboard_arrow_right Obecné rady keyboard_arrow_rightJaká barva vlasů mi bude slušet? - ..

Jaká barva vlasů mi bude slušet? - Hotmoda.cz - Váš módní magazín

personaccess_time20. červen 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye750 shlédnutí

Ať už pravidelně experimentujete s barvami na vlasy, nebo jste věrná už spousty let jednomu odstínu, zjistěte, jaká barva vlasů by právě vám mohla slušet. Mnoho žen se neodváží za celý život změnit jejich přirozenou barvu vlasů. Přitom ve spoustě případů platí, že kdyby to udělaly, byly by mnohem spokojenější se svým vzhledem. Vhodně zvolený barvený odstín vlasů totiž doslova rozzáří!

Ať už pravidelně experimentujete s barvami na vlasy, nebo jste věrná už spousty let jednomu odstínu, zjistěte, jaká barva vlasů by právě vám mohla slušet. Mnoho žen se neodváží za celý život změnit jejich přirozenou barvu vlasů. Přitom ve spoustě případů platí, že kdyby to udělaly, byly by mnohem spokojenější se svým vzhledem. Vhodně zvolený barvený odstín vlasů totiž doslova rozzáří!
 
Jedna moje známá, typický podzimní typ se světlou pletí a olivově zelenýma očima, se jednoho dne odhodlala změnit, pro ni radikálně, barvu vlasů. Celý život se barvila studenými odstíny hnědé barvy a nyní jí kamarádka kosmetička doporučila zkusit něco do červena nebo oranžova. Nakonec vybrala měděně oranžovou. Výsledek? Lidé na ulici ji nepoznávali, a ti co ji poznali, ji zastavovali a chválili, jak jí nová barva vlasů sluší a jak s ní omládla. Měli pravdu. Výběr vhodné barvy vlasů není zrovna jednoduchá věc. Mnohdy ani za celý život nenajdeme odstín, se kterým bychom byly stoprocentně spokojené. Přesto je ale několik způsobů, jak vhodnou barvu objevit. Pojďme se na to podívat.

1. Rada odborníka
Je pravdou, že vsadit na opravdového odborníka, je většinou záruka dobrého výsledku. Ať už se poradíte s vizážistou, kadeřníkem s bohatými zkušenostmi, nebo kosmetičkou, věřte, že tito lidé, vyučení v oboru, vás dobře odhadnou a poznají, jaká barva by vám mohla slušet. 

2. Barevná typologie
Barva vlasů by měla korespondovat s barvou pleti a očí. Existují celkem 4 barevné typy, které dostaly název podle čtyř ročních období, z nich dvěma sluší studené odstíny barev a dvěma zase teplé. Tyto typy se nazývají jarní, letní, podzimní a zimní. Jarním typům se zlatavým odstínem pleti sluší teplé odstíny, např. medová, měděná a zlatá. Letní typ s chladným podtónem pleti, který má přirozenou barvu vlasů jako myší šeď, zase ocení chladnější odstíny hnědé nebo blond barvy. Pozdimní typ s béžovou pletí a pihami vyžaduje teplé odstíny rezavé, rudé a medové nebo teplé odstíny hnědé. Zimní typ je opět studený a sluší mu černá barva, což se u ostatních říci nedá. 

3. Údržba
Další, na co je třeba při výběru barvy myslet, je údržba. Nejjednodušší je samozřejmně nechat si svoji přirozenou barvu vlasů, nebo vybrat takovou, která je jí nejpodobnější, takže nepůjdou vidět případné odrosty. Dále je nutné počítat s tím, že pokud zvolíte nějaký výraznější odstín červené a oranžové, brzy se vám vymyje, takže ke kadeřníkovi budete muse zajít častěji. 

 

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Vše o zastříhávání konečků a stříhání vlasů - Hotmoda.cz

personRedakceremove_red_eye205bookmarkZ domova

Asi nemá smysl vysvětlovat, že bez pravidelného zastříhávání vlasů nedosáhneme krásné, zdravé a husté kštice, po které tak touží každá z nás. Vlasy, které rostou jako dříví v lese a nikdo o ně nepečuje, se třepí, lámou a často i vypadávají. V tomto článku se ..

Jak na objem vlasů už od kořínků

personRedakceremove_red_eye200bookmarkObecné rady

Mnoho žen neustále bojuje se zplihými vlasy. Také máte jemné vlasy bez objemu, které rychle plihnou? Umyjete si je, důkladně je vyfoukáte a stejně máte za chvíli na hlavě několik zplihlých ocásků? Možná vám pomůže některý z trikůi pro dosažení žádaného objemu vlasů. ..

Účesy a střihy pro krátké vlasy

personRedakceremove_red_eye479bookmarkNovinky z domova

Krátké vlasy jsou díky rychlému a nenáročnému způsobu úpravy velmi oblíbené. Zároveň mohou vypadat šmrncovně, elegantně, rebelsky, roztomile i objemně. Stačí zvolit správný střih a barvu vzhledem k vašemu typu vlasů a vhodný způsob úpravy. Inspirujte se fotografiemi ..

Zvětšení objemu vlasů

personRedakceremove_red_eye307bookmarkZ domova

Na zplihlé, řidší nebo jemné vlasy bez objemu si stěžuje spousta žen, zato hustými, načechranými vlasy se může pochlubit málokterá z nás. Tento problém často řešíme culíkem, tunou laku na vlasy nebo hodně krátkým střihem. Zjistili jsme pro vás pár triků, jak trochu ..

Jak zvětšit a zpevnit prsa bez plastické operace? - Hotmoda.cz

personRedakceremove_red_eye140bookmarkObecné rady

Spousta žen není spokojena se svým poprsím. K některým byla příroda velmi štědrá, jiné zase tvrdí, že jejich prsa potřebují alespoň trochu přifouknout. Plastická operace ale není jediným řešením. Je to velký zásah do organismu, který může přinést různé komplikace, ..

Interiér a vybavení domácnosti

personRedakceremove_red_eye194languagestavimbarak.cz

V této kapitole Vám přiblížíme téma ohledně interiéru a vybavení domácnosti, pojdme tedy na to. Interiér moderního domuProstor a barva Prostor každé místnosti utváří několik prvků, na které se nesmí zapomenout v žádném objektu. Jsou to především jasné rozměry ..

Pořizujeme vnitřní instalace

personRedakceremove_red_eye280languagestavimbarak.cz

Zdravotně technické instalaceRovněž vnitřní instalace a systémy vytápění rodinného domu prošly za poslední desetiletí rychlým vývojem. Změnily se nejen používané materiály, ale i nároky na hygienickou nezávadnost a trvanlivost . Pro rozvody kanalizace a pitné vody se ..

Jak jsme na tom s pivem?

personRedakceremove_red_eye167languagebyznysplac.cz

Tradice, pokrok a ústup ze slávy. Tak by se dal možná charakterizovat současný pivní trh v ČR. Stále jsme skvělými pijáky piva, ale už méně věříme jeho kvalitě. Ztrácí se charakteristická chuť u mnohých piv, ale přibývá druhů a možností. Škoda, že nejde vrátit čas a ..

Realizace stavby

personRedakceremove_red_eye197languagestavimbarak.cz

Výběr způsobu výstavby rodinného domuV období, kdy pořizujeme projektovou dokumentaci pro výstavbu rodinného domu, se zabýváme otázkou jaký způsob výstavby rodinného domu zvolíme. Rozhodujeme o tom, zda si necháme postavit náš rodinný dům tzv. "na klíč" nebo zvolíme ..

Martin Schlemmer – Webtrh jsem založil, aby se mohli setkávat lidé podnikající přes internet

personRedakceremove_red_eye410languagebyznysplac.cz

Martin Schlemmer, zakladatel velice úspěšného portálu pro podnikatele Webtrh, který byl dříve znám spíše pod přezdívkou Retal. Právě na Webtrh je mířený i dnešní rozhovor.Jaká byla původní idea projektu Webtrh.cz při jeho založení a co jste od toho očekával?Webtrh jsem ..