Musíte mít keyboard_arrow_right Doplňky keyboard_arrow_rightKónické kulmy - jak fungují, kritéria ..

Kónické kulmy - jak fungují, kritéria výběru - Hotmoda.cz

personaccess_time01. červen 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye165 shlédnutí

Jestliže toužíte po vlnitých vlasech, kónická kulma je praktickým a velmi účinným řešením. S její pomocí lze vytvořit opravdu přirozené vlny na kratších i dlouhých vlasech. Kromě názvu kónická kulma se používá i loknovač či loknovací kulma. Poradíme vám, jak vybrat tu správnou kónickou kulmu pro vás a jak s ní pracovat.

Jak kónická kulma funguje
Kónické kulmy (název podle tvaru) fungují podobně jako žehličky na vlasy nebo běžné kulmy. Kónická kulma má však specifický tvar: zužuje se. Největší průměr je u rukojeti a nejmenší na konci. Vlasy se na kónickou kulmu prsty natáčí: namotávají pramen po prameni. Velkou výhodou je snadná manipulace, vytvoření přirozeně vlnitých vlasů a vlasy natočené až po konečky. Zkrátka s kónickou kulmou dosáhnete opravdu přirozeného a také dlouhotrvajícího efektu. Tyto kulmy se nahřívají stejně jako žehličky. S těmi lepšími můžete začít vlasy natáčet do půl minuty po zapnutí. Natáčení vlasů není vůbec zdlouhavé. I dlouhé vlasy lze natočit do 15 minut. Trochu nevýhodou je, že dokud se nenaučíte s kónickou kulmou dobře manipulovat, můžete si velmi snadno popálit prsty. Avšak k většině kulem bývají přibaleny speciální rukavice. 

Jak na výběr kónické kulmy
Nejlevnější kónické kulmy jsou k dostání zhruba od 400 kč. To, že s cenou roste kvalita, nemusí vždy platit. Vybírejte především podle výrobce a uváděných parametrů. Také podle toho, jak často s kulmou budete chtít pracovat a jaký typ vlasů máte. Zatímco jemnějším a slabším vlasům stačí nahřát kulmu (podobně jako žehličku) na nižší teplotu (160 °C), silné, pevné a nepoddajné vlasy potřebují k vytvoření hezkých vln teplotu až kolem 200 °C. Výhodou je vždy LCD display, díky kterému pohodlně nastavíte teplotu či jiné údaje a ionizace, která pomáhá zabraňovat vytváření statické elektřiny. Při výběru kónické kulmy se zajímejte také o délku šňůry. I ta je důležitá pro pohodlnou manipulaci např. v koupelně nebo u stolu. Některé kónické kulmy jsou k dostání spolu s rukavicemi: chrániči prstů. Je dobé je používat zejmnéna zpočátku, než se naučíte s kulmou bez problémů manipulovat. Každá kónická kulma by měla mít tzv. studený konec, za který si ji můžete přichytit. Výhodou je také tepluvzdorné pouzdro a podložka, na kterou lze kulmu odkládat během natáčení vlasů.

Ve videu se můžete podívat na to, jak se s kónickou kulmou manipuluje.

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Jak zvětšit a zpevnit prsa bez plastické operace? - Hotmoda.cz

personRedakceremove_red_eye140bookmarkObecné rady

Spousta žen není spokojena se svým poprsím. K některým byla příroda velmi štědrá, jiné zase tvrdí, že jejich prsa potřebují alespoň trochu přifouknout. Plastická operace ale není jediným řešením. Je to velký zásah do organismu, který může přinést různé komplikace, ..

Co nosit k legínám? - Hotmoda.cz

personRedakceremove_red_eye122bookmarkNovinky z domova

Legíny jsou stále více a více oblíbeným kouskem šatníku a nenechte se zmást, že je mohou nosit jen štíhlé a vysoké ženy. Pokud legíny umíte správně nosit, pak v nich budete vypadat výborně i s pevnějšími stehny nebo větším zadečkem. V tomto článku se dozvíte, jak lze ..

Co dělat, když venku prší? - Hotmoda.cz

personRedakceremove_red_eye150bookmarkZ domova

Je tolik různých způsobů, jak trávit čas, když prší. Upršený den není dnem, kdy bychom měli sedět za oknem a stěžovat si na počasí. Je spousta činností, které se za deště dělat nedají, ale zároveň je tolik věcí, které se dělat dají! Využijte proto romantické kouzlo ..

Jak na objem vlasů už od kořínků

personRedakceremove_red_eye200bookmarkObecné rady

Mnoho žen neustále bojuje se zplihými vlasy. Také máte jemné vlasy bez objemu, které rychle plihnou? Umyjete si je, důkladně je vyfoukáte a stejně máte za chvíli na hlavě několik zplihlých ocásků? Možná vám pomůže některý z trikůi pro dosažení žádaného objemu vlasů. ..

Dámské overaly k vodě, na rande i do společnosti - Hotmoda.cz

personRedakceremove_red_eye218bookmarkDoplňky

Kdybyste si na letošní léto měla pořídit jen novou jednu věc, nejlepší volbou by byl rozhodně overal. Letos jsou overaly různých druhů na vrcholu pomyslného žebříčku všech trendy věcí. Ať už si pořídíte elegantní černý overal, květovaný volnočasový nebo sexy ..

Úvodní slovo na začátek

personRedakceremove_red_eye220languagestavimbarak.cz

Sen žít a bydlet v rodinném domě se stává skutečností a je dostupný pro stále větší počet lidí.Potřeba zajistit pro rodinu vlastní obydlí je stará jako lidstvo samo. S vývojem lidského společenství se vyvíjí i požadavky a nároky na bydlení. Lidské obydlí a jeho ..

Interiér a vybavení domácnosti

personRedakceremove_red_eye194languagestavimbarak.cz

V této kapitole Vám přiblížíme téma ohledně interiéru a vybavení domácnosti, pojdme tedy na to. Interiér moderního domuProstor a barva Prostor každé místnosti utváří několik prvků, na které se nesmí zapomenout v žádném objektu. Jsou to především jasné rozměry ..

Vybíráme stavební pozemek

personRedakceremove_red_eye157languagestavimbarak.cz

Výběr vhodného stavebního pozemku je nejdůležitějším rozhodnutím, které budoucí stavebník rodinného domu musí udělat. Závažnost tohoto rozhodování spočívá především v tom, že vlastnosti, výhody i nevýhody stavebního pozemku nelze v budoucnu změnit, můžeme je pouze ..

Práce doma bez podvodu? – 1. část

personRedakceremove_red_eye421languagebyznysplac.cz

Řada lidí hledá práci především doma. Nelze říci, že by neexistovala, ale ne vždy se jedná o seriózní nabídky. V této první části se tak podíváme především na ty podvodné nabídky, kterých najdeme hlavně na internetu víc než dost.Práce doma bez podvodu?Bez práce nejsou ..

Stavíme hrubou stavbu

personRedakceremove_red_eye275languagestavimbarak.cz

Základy stavby rodinného domuZákladové konstrukce stavby tvoří důležitou část. Musí odpovídat základovým podmínkám na pozemku a zajistit stabilitu celé stavby. Pro realizaci základů stavby rodinného domku se používá většinou prostý beton tř. B15. Betonová směs se ..