Novinky keyboard_arrow_right Novinky z domova keyboard_arrow_rightPadělky Lacoste na internetových ..

Obrázek příspěvku: Padělky Lacoste na internetových obchodních portálech

Padělky Lacoste na internetových obchodních portálech

personaccess_time14. květen 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye135 shlédnutí

Skutečnost, že většina internetových obchodních portálů je plná padělků známých značek, snad nikoho nepřekvapí. Asi neexistuje člověk, který by si na Aukru koupil novu kabelku Louis Vuitton za 500 nebo dokonce 2 000 až 4 000 korun a naivně si myslel, že se jedná o originál. Ale i přesto na těchto portálech někdy narazíme na nošené a používané originální kousky, které současného majitele už omrzely, a tak se jich chce zbavit za poměrně příjemnou cenu. V tomto případě si ale potřebujeme být jisti, že je to opravdu originál.

Nahlédli jsme na dva nejznámější portály: Aukro a Mimibazar a zaměřili svou pozornost na oblíbenou značku Lacoste. Výprodej nových svetříků Lacoste za 499 korun a nová polotrička za 599 korun. To mluví samo za sebe. Ale co je nejhorší, stoprocentní na první pohled rozpoznatelné padělky svetříků se tady klidně prodávají i za 1 499 korun!!! Nákupka musí být někde mezi 200 až 300 korunami (Pro srovnání, svetřík v kamenné prodejně stojí něco přes 2 000 kč). Možná ani sám prodejce (chudák nezasvěcený) mnohdy neví, že se jedná o fake. Fotky vypadají na první pohled hezky, ale když se na ně blíže zaměříte, zjistíte,že jsou na nich často padělky, pokud teda dotyčný prodejce nekopíroval fotky z oficiálního webu značky.

Co se týče použitých, bazarových věcí od Lacoste, občas se objeví nějaký ten originál, ale bohužel, pouze občas. A majitel, když už prodává origoš, tak si dost často uvědomuje, že kdysi za něj zaplatil poměrně vysokou částku, takže sleva nebývá až tak markantní. Záleží na stavu zboží. Na obrázcích v galerii pod článkem se můžete pro zajímavost mrknout na fotky některých padělků Lacoste, které pochází z Aukra a Mimibazaru.Někteří prodejci sice svoje zboží zařadí pod značku Lacoste, ale v jejich popisu zboží nenajdete žádné zdůvodnění, proč by se mělo jednat o originály. Ba naopak, formulace vět jsou často natolik neutrální, aby se dotyčný v případě nějakého obvinění ze strany zákazníka mohl bránit, že nikde nebylo psáno, že se jedná o originál. Fotky jsou většinou tak malé, aby nešlo pořádně vidět podstatné detaily, o které nám při nákupu zboží Lacoste v prvé řadě jde. Naopak člověk, který by prodával originály, se nebojí zblízka vyfotit krokodýlka, cedulky i visačky. Ale pokud víme, tak by musel  mít s firmou Lacoste exkluzivní smlouvu, případně písemný souhlas od zástupce majitele ochranné známky pro ČR k prodeji této značky. Silně pochybujeme o tom, že by mu dal souhlas pro prodej na Aukru, a to ještě pod nákupní cenou zboží. Prodávat padělky a nakupovat je je v ČR trestné. Ale jak může vedení internetových obchodních portálů zabránit tomuto prodeji? Můžou snad vyžadovat po prodejcích nabývací doklady? Pokud prodejce zkopíruje fotografie z oficiálních e-shopů, mají jet snad k němu na sklad a zjišťovat, jestli jsou to padělky?

Pokud se rozhodnete koupit nějaký ten kousek od Lacoste z Aukra a spol., pokud je to možné, žádejte prodejce o reálné fotky, o fotky krokodýlka, cedulek, příp. visačky a srovnávejte se zaručenými originály. Ptejte se na původ věcí, ptejte se, zda se jedná o zaručený originál. Nepodporujte prodej padělků. Přejeme vám hodně zdaru při  nakupování na internetu. 

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Koupit fanoušky na Facebooku – ano či ne? - ByznysPlac.cz

personRedakceremove_red_eye198languagebyznysplac.cz

Snad žádná firma, která chce být vidět na internetu, se už neobejde bez vlastních internetových stránek. S tím souvisí i snaha firem být vidět na sociálních sítích, které dnes využívá většina národa. Firmy si šmahem založily své především Facebookové stránky, na ..

Úvodní slovo na začátek

personRedakceremove_red_eye221languagestavimbarak.cz

Sen žít a bydlet v rodinném domě se stává skutečností a je dostupný pro stále větší počet lidí.Potřeba zajistit pro rodinu vlastní obydlí je stará jako lidstvo samo. S vývojem lidského společenství se vyvíjí i požadavky a nároky na bydlení. Lidské obydlí a jeho ..

Vybíráme stavební pozemek

personRedakceremove_red_eye157languagestavimbarak.cz

Výběr vhodného stavebního pozemku je nejdůležitějším rozhodnutím, které budoucí stavebník rodinného domu musí udělat. Závažnost tohoto rozhodování spočívá především v tom, že vlastnosti, výhody i nevýhody stavebního pozemku nelze v budoucnu změnit, můžeme je pouze ..

Anomálie českého soudnictví pokračuje

personRedakceremove_red_eye300languagebyznysplac.cz

Tak se prý konečně zruší vrchní státní zastupitelství. Zda je to dobrá nebo špatná zpráva, se teprve ukáže. Hlavní tíha dozorování trestního řízení u policie a sezení před soudem se tak dostane u důležitých kauz převážně k městským státním zástupcům. V ..

Antimonopolní úřad – skutečně se nás netýká?

personRedakceremove_red_eye196languagebyznysplac.cz

Zákon o ochraně hospodářské soutěže zavedl řadu pravidel do obchodních praktik. Dohody o cenách, různé podmínky pro dodavatele a odběratele, dohody při výrobě a všechno, co znamená nějaké ujednání, které omezuje volnou soutěž, může být zrušeno a pokutováno. Nyní se ..