Novinky keyboard_arrow_right Novinky z domova keyboard_arrow_rightPovolání-barista - Hotmoda.cz - Váš ..

Obrázek příspěvku: Povolání-barista - Hotmoda.cz - Váš módní magazín

Povolání-barista - Hotmoda.cz - Váš módní magazín

personaccess_time20. červen 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye420 shlédnutí

Možná už jste se několikrát setkali se slovem barista, které se v poslední době stále častěji skloňuje v souvislosi s přípravou kávy. Kdo je to barista? Co tato profese obnáší a jak se stát baristou? Na to se zaměříme v tomto článku, po jehož dočtení si zaručeně půjdete vychutnat šálek dobré kávy.

Barista
Barista je člověk, který je odborníkem na přípravu kvalitní kávy a nápojů založených na espressu. Každá kavárna, restaurace nebo jakékoli místo, kde si můžete dopřát kvalitní a dobrou kávu, by měla mít zkušeného a šikovného baristu, který má proces přípravy kávy pod kontrolou. Sledovat baristu při práci je rozhodně příjemná podívaná. Barista je srdcem kavárny. Bez něj by to prostě nešlo.

Spousta baristů má svou práci jako vášeň a užívá si ji. Barista musí zvládat celý proces přípravy kávy od údržby kávovaru až po servírování kávových nápojů. Stejně tak by měl vědět aslespoň základní informace o pěstování, sběru a pražení kávy. Jaké jsou jeho hlavní činnosti v kavárně? 
údržba kávovaru
degustace a výběr kávy
nastavení mlýnku a dohlížení na mletí kávy
obsluha kávovaru
příprava kávových nápojů i kávových specialit (od espressa až po latte art)
servírování káv

Jak se stát baristou?
Baristou se můžete stát díky nejrůznějším školením, ale také na základě zkušeností a zájmu o tuto oblast. Exstuje množství literatury a webových stránek či videí, kde zkušení baristé předávají své zkušenosti. Z knih můžeme zmínit např. Knihu o kávě od Petry Veselé nebo Jak na kávu od Vadima Charkovského. 

Soutěže
Baristé předvádí a poměřují každoročně své zkušenosti a dovednosti na soutěžích. Známá je např. soutěž Barista roku, kde soutěžící během 3x15 minut prezentují své dovednosti. Musí umět nastavit správně mlýnek na kávu a nachystat stůl pro porotu. Poté už připravují espresso, cappuccino a jiné kávové nápoje. Porotci se pak při hodnocení zaměřujína vzhled, vůni, chuť i originalitu a provedení. Dále jsou oblíbené také soutěže Latte art, kde soutěžící připravují cappuccina a macchiata s obrázky na povrchu. Určitě stojí za to zmínit i tzv. Cup tasting, což je soutěž v degustaci kávy. Ochutnávající zkouší vždy 3 vzorky kávy a musí poznat, který je jiný. 

 

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Jak zvětšit a zpevnit prsa bez plastické operace? - Hotmoda.cz

personRedakceremove_red_eye140bookmarkObecné rady

Spousta žen není spokojena se svým poprsím. K některým byla příroda velmi štědrá, jiné zase tvrdí, že jejich prsa potřebují alespoň trochu přifouknout. Plastická operace ale není jediným řešením. Je to velký zásah do organismu, který může přinést různé komplikace, ..

Rozchod-ano nebo ne? Jak se rozhodnout? - Hotmoda.cz - Váš módní magazín

personRedakceremove_red_eye145bookmarkZ domova

Je vždy těžké se rozhodnout, zda opravdu nadešel čas, aby se každý vydal svou vlastní cestou. Nejlepší rada, kterou vám můžu dát, je: Uvědomte si, jestli zůstáváte ve vztahu jen proto, že se bojíte být sami, nebo proto, že chcete s tím člověkem opravdu být, i když znáte ..

Co dělat, když venku prší? - Hotmoda.cz

personRedakceremove_red_eye150bookmarkZ domova

Je tolik různých způsobů, jak trávit čas, když prší. Upršený den není dnem, kdy bychom měli sedět za oknem a stěžovat si na počasí. Je spousta činností, které se za deště dělat nedají, ale zároveň je tolik věcí, které se dělat dají! Využijte proto romantické kouzlo ..

Jak na objem vlasů už od kořínků

personRedakceremove_red_eye201bookmarkObecné rady

Mnoho žen neustále bojuje se zplihými vlasy. Také máte jemné vlasy bez objemu, které rychle plihnou? Umyjete si je, důkladně je vyfoukáte a stejně máte za chvíli na hlavě několik zplihlých ocásků? Možná vám pomůže některý z trikůi pro dosažení žádaného objemu vlasů. ..

Co nosit k legínám? - Hotmoda.cz

personRedakceremove_red_eye123bookmarkNovinky z domova

Legíny jsou stále více a více oblíbeným kouskem šatníku a nenechte se zmást, že je mohou nosit jen štíhlé a vysoké ženy. Pokud legíny umíte správně nosit, pak v nich budete vypadat výborně i s pevnějšími stehny nebo větším zadečkem. V tomto článku se dozvíte, jak lze ..

Úvodní slovo na začátek

personRedakceremove_red_eye222languagestavimbarak.cz

Sen žít a bydlet v rodinném domě se stává skutečností a je dostupný pro stále větší počet lidí.Potřeba zajistit pro rodinu vlastní obydlí je stará jako lidstvo samo. S vývojem lidského společenství se vyvíjí i požadavky a nároky na bydlení. Lidské obydlí a jeho ..

Nová tvrdší opatření: Zákaz nočního vycházení, omezení cest přes den - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye774languageceskolipskyweb.cz

Vláda se znovu rozhodla přitvrdit a přijmout opatření, která by měla pomoci zastavit masivně se šířící koronavirus. Kabinet podle informací Práva rozhodl o zákazu nočního vycházení (s výjimkou cest do zaměstnání apod.) a částečně i denního vycházení. Zákaz by měl ..

Realizace stavby

personRedakceremove_red_eye200languagestavimbarak.cz

Výběr způsobu výstavby rodinného domuV období, kdy pořizujeme projektovou dokumentaci pro výstavbu rodinného domu, se zabýváme otázkou jaký způsob výstavby rodinného domu zvolíme. Rozhodujeme o tom, zda si necháme postavit náš rodinný dům tzv. "na klíč" nebo zvolíme ..

1. díl – Úvod do našeho seriálu

personRedakceremove_red_eye184languagebyznysplac.cz

Říkáte, že vás zaujala virtuální scéna a také se chcete pokusit prorazit v tomto drsném odvětví, které nabízí téměř neomezené možnosti a značnou svobodu při rozhodování? Líbí se vám práce tohoto podmanivého charakteru a myslíte si, že máte trhu co nabídnout? Pokud ..

Interiér a vybavení domácnosti

personRedakceremove_red_eye195languagestavimbarak.cz

V této kapitole Vám přiblížíme téma ohledně interiéru a vybavení domácnosti, pojdme tedy na to. Interiér moderního domuProstor a barva Prostor každé místnosti utváří několik prvků, na které se nesmí zapomenout v žádném objektu. Jsou to především jasné rozměry ..