Návody keyboard_arrow_right Obecné rady keyboard_arrow_rightPříprava kávy v moka konvičce - ..

Obrázek příspěvku: Příprava kávy v moka konvičce - Hotmoda.cz

Příprava kávy v moka konvičce - Hotmoda.cz

personaccess_time30. říjen 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye0 shlédnutí

Moka konvičky jsou oblíbené zejména v souvislosti domácí přípravy kávy. Poprvé byly světu představeny v roce 1933, a to p. Alfonso Bialetti, po němž se jmenuje i firma, která je doposud vyrábí. V tomto článku se podíváme na moka konvičky podrobněji. Zjistíme, jak fungují a jak v nich připravit lahodnou kávu.

Moka konvička
Moka konvička se skládá z celkem tří částí. Spodní nádoba je na vodu, uprostřed najdete sítko na kávu a v horní části se pak shromažďuje připravená káva. Konvičky se nejčastěji vyrábí z hliníku, ale výjimkou nejsou ani takové, jejichž horní část je z porcelánu. Moka konvičky jsou k dostání v různých velikostech- na 2 šálky, 3 šálky atd. Jak konvička funguje? Když se voda ve spodní části začne ohřívat, vytvoří se pára a uvolňuje se, čímž dojde ke zvýšení tlaku a protlačení vody přes kávu v sítku. 
Jak chutná káva připravená v moka konvičce? Není tak silná jako espresso a chybí jí crema. Je ovšem silnější než překapávaná káva. 
Jak připravit kávu v moka konvičce
1. Do spodní nádoby nalijeme studenou vodu až po ventil
2. Kávová zrna nameleme na středně hrubo a naplníme jimi sítko
3. Konvičku dobře zašroubujeme a postavíme na sporák
4. Za chvíli začne káva protékat ventilem v horní části konvičky dovnitř. Až bude horní část téměř plná, odstavíme moka konvičku z vařiče a můžeme nalévat do šálků

V moka konvičce se připravuje káva pod tlakem. Ten se ale pohybuje kolem 1-1.5 baru, zatímco espresso se připravuje pod tlakem 9 barů. Přesto se výsledná káva trochu podobá espressu. Obsluha je jednoduchá, výsledná káva je silná a zároveň nepotřebujete drahý kávovar. 

Výhody moka konvičky: jednoduchá obsluha i údržba, poměrně silná výsledná káva, nízká cena

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Povolání-barista - Hotmoda.cz - Váš módní magazín

personRedakceremove_red_eye420bookmarkNovinky z domova

Možná už jste se několikrát setkali se slovem barista, které se v poslední době stále častěji skloňuje v souvislosi s přípravou kávy. Kdo je to barista? Co tato profese obnáší a jak se stát baristou? Na to se zaměříme v tomto článku, po jehož dočtení si zaručeně půjdete ..

Jak zvětšit a zpevnit prsa bez plastické operace? - Hotmoda.cz

personRedakceremove_red_eye140bookmarkObecné rady

Spousta žen není spokojena se svým poprsím. K některým byla příroda velmi štědrá, jiné zase tvrdí, že jejich prsa potřebují alespoň trochu přifouknout. Plastická operace ale není jediným řešením. Je to velký zásah do organismu, který může přinést různé komplikace, ..

Jak na objem vlasů už od kořínků

personRedakceremove_red_eye200bookmarkObecné rady

Mnoho žen neustále bojuje se zplihými vlasy. Také máte jemné vlasy bez objemu, které rychle plihnou? Umyjete si je, důkladně je vyfoukáte a stejně máte za chvíli na hlavě několik zplihlých ocásků? Možná vám pomůže některý z trikůi pro dosažení žádaného objemu vlasů. ..

Co nosit k legínám? - Hotmoda.cz

personRedakceremove_red_eye122bookmarkNovinky z domova

Legíny jsou stále více a více oblíbeným kouskem šatníku a nenechte se zmást, že je mohou nosit jen štíhlé a vysoké ženy. Pokud legíny umíte správně nosit, pak v nich budete vypadat výborně i s pevnějšími stehny nebo větším zadečkem. V tomto článku se dozvíte, jak lze ..

Co dělat, když venku prší? - Hotmoda.cz

personRedakceremove_red_eye150bookmarkZ domova

Je tolik různých způsobů, jak trávit čas, když prší. Upršený den není dnem, kdy bychom měli sedět za oknem a stěžovat si na počasí. Je spousta činností, které se za deště dělat nedají, ale zároveň je tolik věcí, které se dělat dají! Využijte proto romantické kouzlo ..

Zahrada a okolí domu

personRedakceremove_red_eye196languagestavimbarak.cz

Dům jste si vybrali, co se zahradou? Zahrada je pro každý rodinný dům jeho cennou součástí. O dům, který ji nemá, není velký zájem, ani obraz přece nekupujeme bez rámu. Samozřejmě chceme, aby náš krásný nový dům měl i dokonalý rám - svoji zahradu. Jak na to? ..

Je kompost přežitkem?

personRedakceremove_red_eye188languagestavimbarak.cz

Pokud nemáme na mysli volně loženou zapáchající hromadu všeho možného, pak odpovězme ihned, že kompost má své místo i v zahradě moderního rodinného domu. I z ní totiž během roku vzejde spousta biologického odpadu, který současné předpisy na ochranu ovzduší neumožňují ..

Zhodnocení sezony 2020 - Ceskolipskyweb.cz

personRedakceremove_red_eye107languageceskolipskyweb.cz

Zdravím všechny rekreační tenisty a tenistky, zdravím všechny tenisové nadšence, fanoušky a fanynky. Je za námi jarní a letní sezóna 2020. Je proto na důležité zhodnotit její průběh. Nejdříve ze všeho bych rád poděkoval všem hráčům, mužským deblovým párům, ..