Bleskovky keyboard_arrow_right Z domova keyboard_arrow_rightTyto potraviny vám pomohou zbavit se stresu ..

Obrázek příspěvku: Tyto potraviny vám pomohou zbavit se stresu - Hotmoda.cz - Váš módní magazín

Tyto potraviny vám pomohou zbavit se stresu - Hotmoda.cz - Váš módní magazín

personaccess_time26. červen 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye650 shlédnutí

Stres je součástí moderní doby. Honba za prací, penězi, rodinou, za dokonalou postavou, skvělým účesem… Stresovat nás může spousta věcí. Mnozí z nás neumí vypnout, hodit vše za hlavu a relaxovat třeba u šálku kávy nebo dobré knihy. Lidé usínají při myšlenkách na složenky, zítřejší poradu v práci, hádku s partnerem…

Lidé, kterých se zmocnil stres, mnohdy zapomínají i na jídlo a pravidelný přísun tekutin. Nebo nezapomínají, ale žaludek jim prostě nedovolí pozřít ani sousto. Přinášíme vám pár tipů na pokrmy, které vám pomohou se stresem bojovat, ba se mu dokonce vyhnout. Všechny níže uvedené potraviny stimulují mozek. A zdravý mozek rovná se spokojený život.

Listová zelenina 

Ledový salát obsahuje vysoké množství hořčíku, který je ideálním kandidátem pro boj proti únavě, rozrušení a úzkosti. Navíc je důležitý i pro naše svaly a pomáhá při křečích. Špenát zase obsahuje vitamíny, antioxidanty a omega 3 mastné kyseliny, díky nimž náš mozek zvládá výkyvy nálad.

Ryby 

Také ryby jsou vítanou součástí jídelníčku. Jsou lehce stravitelné, plné zdraví prospěšných látek. Nejlepší variantou je losos. Český kapr bohužel nemá šanci se mu vyrovnat. 

Hořká čokoláda 

Skvělá zpráva pro čokoholiky! Je vědecky dokázáno, že hořká čokoláda je zdravá (pokud nesníte deset tabulek denně). Snižuje krevní tlak, zlepšuje náladu, stimuluje mozek k větším výkonům a dokonce snižuje riziko rakoviny. Při nákupu čokolády dbejte na kvalitu. Levné náhražky vám spíše uškodí, než aby byly prospěšné. A navíc postrádají pravou chuť čokolády.  Takže ať už po čtverečcích nebo jako nápoj – Mlsejte čokoládu.

Maso 

Maso je vynikající zdroj proteinů a aminokyselin pro správnou funkci mozku. Chcete-li kvalitní maso, obraťte se při koupi na soukromé farmáře. Nemusíme si přece připomínat nedávné aféry s růstovými hormony a škodlivinami v mase přivezeném od našich sousedů.

Káva

Kofein. Co víc bychom si po ránu mohli přát? Jedna kvalitní káva náš mozek doslova nakopne. Pro ty, kteří se kávě vyhýbají a dávají přednost čaji, zvolte zelený. 

Oříšky

Nemáme na mysli pražené solené buráky! Zkuste večer u televize chroustat kešu, para, makadamové, lískové či vlašské…Hlavně vynechejte sůl. Oříšky jsou zdrojem vitamínu B. Ten je důležitý pro tvorbu energie, udržuje naši psychiku v rovnováze a navíc ještě pomáhá ke správné funkci srdce. S chutí do louskání!

folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Jak se zbavit lupů - Hotmoda.cz - Váš módní magazín

personRedakceremove_red_eye199bookmarkObecné rady

Protivné lupy, které jsou viditelné na pokožce hlavy i ve vlasech a občas také padají na límeček kabátu, nás dokáží opravdu pořádně naštvat. O to více, když se jich nemůžeme už delší dobu zbavit. Proti lupům lze bojovat různými způsoby. Vyzkoušejte staré dobré babské ..

Jak zvětšit a zpevnit prsa bez plastické operace? - Hotmoda.cz

personRedakceremove_red_eye140bookmarkObecné rady

Spousta žen není spokojena se svým poprsím. K některým byla příroda velmi štědrá, jiné zase tvrdí, že jejich prsa potřebují alespoň trochu přifouknout. Plastická operace ale není jediným řešením. Je to velký zásah do organismu, který může přinést různé komplikace, ..

Rozchod-ano nebo ne? Jak se rozhodnout? - Hotmoda.cz - Váš módní magazín

personRedakceremove_red_eye143bookmarkZ domova

Je vždy těžké se rozhodnout, zda opravdu nadešel čas, aby se každý vydal svou vlastní cestou. Nejlepší rada, kterou vám můžu dát, je: Uvědomte si, jestli zůstáváte ve vztahu jen proto, že se bojíte být sami, nebo proto, že chcete s tím člověkem opravdu být, i když znáte ..

Potraviny proti akné - Hotmoda.cz - Váš módní magazín

personRedakceremove_red_eye440bookmarkNovinky z domova

Akné obtěžuje spoustu mladých dívek, ale není neobvyklé, že trápí i ženy po třicítce. Akné sice není nijak nebezpečné, ale vždy dokáže hodně zamávat s naším sebevědomím. Kromě správné péče o pleť lze tvorbě akné zabránit i vhodnou úpravou jídelníčku a ..

Několik tipů na zdravé svačiny do práce i do školy - Hotmoda.cz - Váš módní magazín

personRedakceremove_red_eye130bookmarkZ domova

Pokud se vám v práci či ve škole stává, že jste unavení nebo hladoví, může to být právě díky špatně zvolené snídani a svačině. V horším případě kvůli vynechání dopoledního jídla. Správně zvolená svačina vám dodá energii a zároveň do sebe dostanete potřebné ..

Realizace stavby

personRedakceremove_red_eye197languagestavimbarak.cz

Výběr způsobu výstavby rodinného domuV období, kdy pořizujeme projektovou dokumentaci pro výstavbu rodinného domu, se zabýváme otázkou jaký způsob výstavby rodinného domu zvolíme. Rozhodujeme o tom, zda si necháme postavit náš rodinný dům tzv. "na klíč" nebo zvolíme ..

Opravdu chcete vědět, kdy umřete?

personRedakceremove_red_eye186languagebyznysplac.cz

Občas se uvedená morbidní reklama objeví ve vyhledávačích. Stává se populárním, aby člověk věděl, zda má cenu si šetřit na důchod nebo by měl jíst zdravě? Stránky dying-test mají jinou formu a způsob tahání peněz z uživatelů.Test není zdarmaZa provedení testu se ..

Stavíme hrubou stavbu

personRedakceremove_red_eye275languagestavimbarak.cz

Základy stavby rodinného domuZákladové konstrukce stavby tvoří důležitou část. Musí odpovídat základovým podmínkám na pozemku a zajistit stabilitu celé stavby. Pro realizaci základů stavby rodinného domku se používá většinou prostý beton tř. B15. Betonová směs se ..

2. díl – Způsoby umístění zpětných odkazů

personRedakceremove_red_eye216languagebyznysplac.cz

Dnes si řekneme, jakým způsobem získat zpětné odkazy, které webu opravdu pomohou. Nechci hodnotit jednotlivé techniky od nejlepší po nejhorší, pouze chci uvést příklady, které jsou jednoduše dostupné. Pokud se rozhodnete pro články, dbejte na jejich kvalitu, článek, který je ..

Nezapomínejte že Českolipský obchod s potravinami www.nakupbezfront.cz je tu pro Vás i v následujícím letním období.

personRedakceremove_red_eye247languageceskolipskyweb.cz

Dobrý den, jistě už víte, že nějakou dobu exituje v České Lípě a nejbližším okolí e-shop s potravinnami, drogerií, kosmetikou a dalšího zboží. Proto neváhejte využít jeho jedinečného sortimentu za velmi příznivé ceny. Využít tak mohou nejen Českolipští, ale i ..